tomellis

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

17 Kasım 1978

Ülke

Galler

Burç

Akrep akrep

1173

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Tom Ellis Kimdir?

Tom Ellis 17 Kasım 1978 yılında Cardiff’te doğmuştur. Oyunculuk kariyerine ilk kez 2001 yapımı, İngiliz Televizyon filmi olan “The Life and Adventures of Nicholas Nickleby” adlı filmde “John Browdie” karakterine hayat vererek başlamıştır.

Dünyaca yoğun bir ilgi gören ve çok izlenen diziler arasında yer alan “Doctor Who” adlı dizide “Tom Milligan” karakterini canlandırmıştır. 2010 yılında “Merlin” dizisinin 3. sezonunun 1, 2, 7, 12.bölümlerinde “Cenred” rolünde yer almıştır. Tom Ellis en büyük dönüm noktasını 2014 yapımı “Rush” adlı dizisinde “Dr. William P. Rush” karakterini canlandırarak yaşamıştır. Ancak tüm dünyada en çok hayran kitlesine ulaştıran yapım ise “Lucifer” adlı dizisi olmuştur. Tom Ellis, “Lucifer” dizisinde “Lucifer Morningstar” karakterine hayat vermeye devam etmektedir.

Tom Ellis’in kendisi gibi oyuncu olan kız arkadaşı Estelle Morgan’dan, Nora Ellis adından bir kızı dünyaya gelmiştir. Daha sonra kız arkadaşından ayrılmıştır ve 2006 yılında yine oyuncu olan Tamzin Outhwaite ile evlenmiştir. Bu evliliğinden ise Florence Elsie Ellis (2008), Marnie Mae Ellis (2012) adlarında iki kızı dünyaya gelmiştir. 2014 yılında ise Tamzin Outhwaite ile ayrılmıştır. 2019 yılında ise Tom Ellis, Meaghan Oppenheimer ile evlenmiştir.

Kaynakça

www.maksatbilgi.com