tekin-akgeyik

Unvan

Yrd. Doç. Dr.

1436

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Tekin Akgeyik Kimdir?

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini birincilikle bitiren Tekin Akgeyik, Aynı Üniversitede İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalında lisans üstü eğitimini tamamladı. 1995/96 eğitim döneminde İsrail’de Kudüs Hebrew Üniversitesi’nde araştırmacı olarak bulundu ve “Post-Fordist Üretim Tarzı ve İnsan Kaynakları Yönetimi” konulu bir projeyi hazırladı. Ocak 1997’de “Yalın Üretim ve Endüstri İlişkileri” konulu tezi ile doktorasını tamamlayan Akgeyik, Şubat 2000 Tarihinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalına Yardımcı Doçent olarak atandı.

Halen İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Yrd. Doç. Dr. Tekin Akgeyik’in Yalın Üretim ve Yalın Organizasyonlar, Toplam Kalite Yönetimi, Tam Zamanlı Üretim Modelleri, Takım Çalışması, Endüstri İlişkileri ile Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi konularında kitap ve makaleleri vardır.