tayfun_acarer_kimdir

Unvan

Dr.

Doğum Tarihi

28 Eylül 1956

Şehir

İstanbul

Burç

Terazi terazi

3723

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Tayfun Acarer Kimdir?

Dr. Tayfun Acarer 28 Eylül 1956 tarihinde İstanbul’da doğdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği’nde, doktorasını İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği’nde yaptı.

2005 yılında Telekomünikasyon Kurulu Başkanlığı görevine atanan Dr. Tayfun Acarer, adı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu olarak değiştirilen Kurul’un Başkanlığı’na 2010 yılında yeniden atandı.

2015 yılı Mayıs ayı sonunda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer’in görev süresi sona erdi.

Evli – 2 çocuk babası olan Acarer İngilizce bilmektedir.

BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer için BTK’da düzenlenen veda törenine BTK Kurul 2. Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ile Kurul üyeleri İhsan Kulalı, Celalettin Dinçer ve Hidayet Yıldız da katıldı. Acarer için düzenlenen veda törenine Kurum Başkan Yardımcıları, Daire Başkanları, Müdürler ve BTK personeli de katıldı.

Dr. Tayfun Acarer, veda töreninde yaptığı duygusal konuşmada 10 yıldır BTK’nın Başkanlığını yaptığını belirterek, “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bürokrasi içinde kurumsal kimliğini tamamlamış ve kurumsal yapısını oturtmuş ilk üç kurum arasında sayılabilir” dedi.

Acarer, BTK Başkanlığı döneminde çok önemli icraatlar yaptıklarını hatırlatarak, “3G ihalesini yaparak Türkiye’yi 3G teknolojisi ile tanıştırdık. Cep telefonu kayıt sistemini getirerek özellikle kayıt dışı cep telefonlarını engelledik, cep telefonu gasp ve hırsızlığını azalttık. Numara taşıma sistemini getirerek abonelerin numaralarını değiştirmeden operatör değiştirmelerine imkan sağladık. Güvenli internet uygulamasını başlatarak özellikle çocuklarımızın internetin zararlı ortamlarından korunmasını sağladık” dedi.

Acarer’in konuşmasının ardından BTK 2. Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan söz alarak yaptığı hizmetlerden dolayı Acarer’e teşekkür etti ve plaket takdim etti. Kurul üyesi İhsan Kulalı da yaptığı konuşmada Acarer’e teşekkür ederek günün anısına çiçek takdim etti.

Veda törenine Dr. Tayfun Acarer’in eşi Dr. Ülker Acarer katıldı. Acarer veda töreninde “Burada en büyük teşekkürü eşime yapmak istiyorum. Bu süreçte bana büyük destek verdi.”dedi.