tantaşçı

Unvan

Sanatçı

Doğum Tarihi

30 Ekim 1981

Ülke

Almanya

Burç

Akrep akrep

557

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Tan Taşçı Kimdir?

Tan Taşçı 30 Ekim 1981 yılında Almanya’nın Hannover Hildesheim Şehri’nde dünyaya gelmiştir. Babası Yusuf Taşçı, annesi ise Selma Taşçı’dır. Almanya doğumlu olmasına rağmen ömrünün büyük bir bölümünü küçük yaşlarda yerleştiği Ankara’da geçirmiştir.

İlköğretim hayatını Ankara Arı Koleji, Lise hayatını ise Rauf Denktaş Lisesi’nde tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Korosu’nda yer alan ve bu üniversitede şan dersleri almaya başlayan Tan Taşçı, ardından Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ve Şan Bölümü’ne geçiş yaparak üniversite hayatını tamamlamıştır.

2005 yılında çıkardığı “Rica Ederim” albümü ile müzik dünyasına ilk adımını atmıştır ve bugüne kadar toplamda 11 albüm çıkarmıştır. “Sözümü Tutamadım” isimli ikinci albümünü ise Erol Köse’nin imzası ile piyasaya çıkaran Tan Taşçı, bu albümde kendi bestelediği şarkılarının yanında Sezen Aksu ve Onno Tunç’un eseri olan “Geçer” isimli parçasına da yer vermiştir.

Ferdi Tayfur’a olan büyük hayranlığı ve sevgisi ile bilinen sanatçı, 2008 yılında “Yıldızlar Da Kayar” isimli şarkısını başarılı bir şekilde yeniden yorumlayarak hem dinleyicilerinin beğenisi kazanmış hem de hayranı olduğu Ferdi Tayfur’un takdirini almıştır. 2009 yılında çıkardığı dördüncü albümünde yine Ferdi Tayfur’a ait olan “Sanma Ki” isimli parçayı seslendiren başarılı müzisyen, 2010 yılında çıkardığı beşinci albümü “Taş Yürek” ile başarılarına bir yenisini daha ekleyerek, müzik dünyasında ses getirmeye devam etmiştir.

2011 yılında Serdar Ortaç ile birlikte “Benim Gibi Olmayacak” isimli single çalışması pop müziğin efsane eserleri arasında yer almıştır. 2012 yılında “İlk” isimli albümünü piyasaya sürmüştür. 2013 yılında Aysel Gürel’e ait olan “Ara Ara” isimli şarkıyı, Yasin Keleş ile birlikte yorumlamıştır.

2015 yılında “Doğum Günü” isimli albümü ile dinleyicilerinin karşısına tekrar çıkan Tan Taşçı, 19 Temmuz 2017 yılında hayatını kaybeden Harun Kolçak ile “Gitme Seviyorum” isimli parçasına düet yaparak yine müzik listelerinin zirvelerinde adını görtermiş, müzik severlerden tam not almıştır.

Kaynakça

www.karakan.org www.hurriyet.com.tr