tamer-degirmenci

Doğum Tarihi

1977

Şehir

İstanbul

1296

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Tamer Değirmenci Kimdir?

Tamer Değirmenci, 1977 yılında İstanbul’da doğdu. Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra mobilya ve tekstil sektöründe Üretim Planlama ve Tedarik Zinciri Yönetimi konularında çalıştıktan sonra 2002 yılında Kanada’ya taşındı. Burada, Emerson Electric ve WIS International gibi üretim ve lojistik alanında lider uluslararası firmalarda envanter yönetimi, süreç geliştirme ve proje yönetimi konularında mühendis ve yönetici olarak çalıştı. Görev aldığı firmalarda Yalın Üretim, Ürün Geliştirme, Yatırım Planlama ve Kalite ekipleri içinde yer aldı ve birçok projenin yönetimini gerçekleştirdi.

2006 yılında University of Waterloo’da Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisansa başladı ve Yalın Üretim uygulamaları üzerine tezini tamamlayarak mezun oldu. Kanada’da bulunduğu dönemde değişik konularda eğitimler aldı, konferans ve seminerlere iştirak etti.

2008 yılında Türkiye’ye dönen Tamer Değirmenci, iki yıl boyunca Yalın Üretim, Yönetim Sistemleri, Tedarik Zinciri Yönetimi, Proje Yönetimi alanlarında danışmanlık ve eğitmenlik yaptı.

1 Haziran 2010’da Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nda Program Yönetimi Birim Başkanı olarak göreve başlayan Tamer Değirmenci 11.04.2013 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ve 03.05.2013 tarihli Kalkınma Bakanlığı onayı ile BEBKA Genel Sekreteri olarak atandı.

Bölgesel Kalkınma, Lojistik, Yalın Üretim ve Yönetim Sistemleri konularında ulusal ve uluslararası dergilerde makaleleri ve konferans bildirileri bulunan Tamer Değirmenci evli ve iki çocuk babasıdır.