Doğum Tarihi

1991

Şehir

Adana

1673

kez görüntülendi

Taladro Kimdir?

Aslen Adana’lı olan Taladro, 1991 yılında dünyaya gelmiştir. Asıl adı Abdullah Evgi olan Taladro bu ismi mahlası olarak kullanmaktadır. 1999 yılında Eminem şarkılarını dinlediğini belirten Taladro böylece küçük yaşlardan bu yana Rap şarkılarının içinde yer aldığını da ifade ediyor. Eğitim – öğretim hayatında da müziğe önem veren Taladro; daha sonraki süreçte Mersin şehrine taşınıyor. Esasında Mersin kentine daha iyi eğitim görmek amacıyla gelen Taladro, tam 8 yıl bu şehirde ikamet ediyor. İlkokulu Mersin kentinde tamamlayan Taladro Ortaokulu ise Antakya’da okuyor. Antakya’da da müzik hayatına devam eden Taladro, hem Ceza hem de Eminem şarkılarıyla büyüyor.

Taladro Müzik Hayatı
2006 yılı Taladro’nun müzik hayatında etkili bir başlangıç olarak tanımlanıyor. Neden mi? Çünkü bu tarihte yetenekli yorumcu ilk kez kendi sözlerini yazmaya da başlıyor. Ceza’yı çok yakından takip eden Taladro aynı zamanda diğer Rap şarkıcılarını da yakından takip etmeyi de ihmal etmiyor. Esasında ilk başlarda müzik hayatına daha çok söz yazarak devam eden Taladro, daha sonraki süreçte farkı bir şekilde müzik hayatına devam etmeyi istiyor. Kendi evinde amatör denilebilecek bir şekilde kendi yazmış olduğu sözlere beste yapan Taladro böylece ilk kayıtlarını da yapmaya başlıyor. Böylece tam olarak müzik hayatına giriş yapan Taladro, bu tarihten sonra ün kazanmaya da başlıyor Kendi başına yapmış olduğu rap çalışması oldukça beğeni toplamayı da başarıyor. Üstelik bu kadar kısa bir süre içersindenTaladro geniş bir dinleyici kitlesin ulaşmayı da başarıyor!

Taladro mp3 indir denildiğinde en çok tercih edilen mp3 seçenekleri karşımıza çıkıyor! Neden mi? Çünkü Taladro her geçen gün dinleyici sayısını arttırmayı başaran bir yorumcu olarak karşımıza çıkıyor. Bu da ona ait olan mp3 yapımlarına ilgiyi arttıran bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle genç dinleyiciler tarafından çok beğenilen Taladro; kendisini sürekli bir şekilde geliştirmeyi başaran şarkıcılar arasında da yer alıyor. Ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Taladro, kendi tarzını yansıttığı şarkılarıyla da ön plana çıkıyor. Ayrıca Taladro başarılı düetlere de imzasını atarak adından sıklıkla söz ettirmeyi de başarıyor. Bu da onun çok daha tanınır olmasını mümkün kılan bir husus olarak karşımıza çıkıyor.

Son zamanlarda müzik indir uygulamalarının aranılan ismi olan Taladro, sesini ve tarzını dinleyicisine ulaştırmayı başaran yorumcular arasında yer alıyor. Kelebek ismindeki parçasıyla geniş bir dinleyici kitlesine de ulaşmayı başaran Taladro bu şarkısına bir de klip çekmiştir. Bir Akdeniz Anemisi hastası olan Taladro, bu rahatsızlıkla mücadele veriyor. Zaman zaman komaya kadar ilerleyen kritik ataklar da geçiren Taladro, böyle zamanlarda müzikten uzak kalıyor. Ülkemizde Rap alanının iddialı sesleri arasında yer alan Taladro son zamanlarda Rap alanındaki en iddialı sesler arasında yer alıyor.

Bazı Albümleri
2013 – Karanlıkta Yaşayan Adam – 9 Parça
2014 – Mihrimah – 8 Parça
2015 – Son Dördün – 8 Parça
2015 – Dem – 4 Parça
2016 – Kandil – 4 Parça
2017 – Beşinci Mevsim – 4 Parça
2018 – Hülya – 9 Parça

Kaynakça

https://www.hedefhalk.com/