tahsin-tarhan

Doğum Tarihi

1964

Şehir

Gümüşhane

Ülke

Türkiye

3300

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Tahsin Tarhan Kimdir?

Tahsin Tarhan, 1964 yılında Gümüşhane’de dokuz çocuklu bir ailede dünyaya geldi. 22 yaşında ise bir otomotiv şirketi kurarak oto makas toptancılığı yapmaya başladı. 2000 yılında makas fabrikası kurdu. 35 ülkeye ihracat yapan bir dünya markası haline getirdi.

2002 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin (SHP) Gebze Kurucu İlçe Başkanı olarak başladı.

2005 yılında SHP Parti Meclis Üyeliğine seçildi. 2011 yılı Genel Seçimlerinde CHP Kocaeli Milletvekili Adayı oldu.

2011-2012 yıllarında CHP Genel Merkezi’nde, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Danışmanlığı görevinde bulundu. Sosyal Hayatta Tahsin Tarhan Çayırova’ya beş bin kişilik bir stadyum kazandırdı. Bir futbol okulu açarak 500 öğrencinin eğitim almasını sağladı. Çayırova’da 18 sınıflık Tahsin Tarhan İlköğretim Okulu’nu yaptırarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışladı.

Dünyanın birçok ülkesinde ve Türkiye’nin birçok yerinde çektiği fotoğrafları “Günden Kalan İzler” isimli kitapta topladı. Kitabın tüm gelirini de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağışladı.

2008 ve 2009 yıllarında iki dönem Çayırova Bölgesi’nden TBMM Yüksek Vatandaşlık Onur Ödülü’ne aday gösterildi. Eğitim gönüllüsü ve sanayici olarak çeşitli kurumlardan sayısız ödül aldı.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi‘nden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Yüksek okul mezunu Tahsin Tarhan evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.