Taha-Gokhan-Arikan

Doğum Tarihi

9 Mayıs 1989

Şehir

Balıkesir

Ülke

Türkiye

Burç

Boğa boga

1212

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Taha Gökhan Arıkan Kimdir?

9 Mayıs 1989’da Balıkesir-Bandırma’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Konya Selçuklu Anadolu Lisesi’nde aldı. Ardından Üniversitede okumak için çok sevdiği İstanbul’a geldi. İstanbul’da deneyimli usta tiyatrocu Müjdat Gezen ile tanışma fırsatı bulan Taha Gökhan, Müjdat Gezen’in tavsiyeleri sayesinde oyunculuğa ilgi duymaya başladı.

Ardından TRT-1 İpucu Kriminal programında ilk oyunculuk deneyimine başladı. Daha sonra Sabah Gazetesinde ve NR 1 Tv’de çeşitli ünlüler ile röportajlar gerçekleştirdi. Avea Patlican Genci oldu. Yine avea reklamlarında rol aldı.

Stv – İki Alyans dizisinde akdeniz anemisi (talasemi) hastası olan Ferhat Dağcı isimli başrol karakterini canlandırdı. En son MinT Prodüksiyon Arka Sıradakiler dizisi ile tanındı.

Taha Gökhan Arıkan şu an lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünde sürdürüyor. Bunun yanında Zeki Alasya, Altan Erkekli, Vahide Gördüm, Haluk Bilginer gibi usta oyuncular ile birlikte oyunculuk eğitimine de devam ediyor.