Doğum Tarihi

8 Aralık 1978

Ülke

Türkiye

Burç

Yay

7867

kez görüntülendi

Soner Sarıkabadayı Kimdir?

Soner Sarıkabadayı 8 Aralık 1978 tarihinde Kahramanmaraş’ta doğmuştur. Annesinin adı Güngör, babasının adı Hasan’dır. Perihan ve Zafer adında 2 kardeşi vardır. 4 yaşına kadar ailesiyle Kahramanmaraş’ta yaşayan Soner Sarıkabadayı, daha sonra ailesi ile Mersin’e yerleşmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini de Mersin’de tamamlamıştır. Üniversite hayatına İstanbul’da devam etmiştir ve İstanbul’a yerleşmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İktisat bölümünü okuyorken müziğe olan ilgisinden dolayı klasik gitar dersleri almaya başlar.

2008 yılında sınavlara giren Sarıkabadayı, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Klasik Gitar bölümünü kazanır ve aynı yıl bu bölümden mezun olur.

İlk albümünü 2001 yılında çıkartmıştır. Albümün adı ‘Kara’dır. Bu albümden istediği başarıyı elde edemeyen Soner Sarıkabadayı, 2009 yılında çıkardığı ‘Buz’ adlı albümüyle büyük başarı elde etmiş ve kendini yükseltmiştir.

2010 yılında Dokuzsekiz Müzik ve PDND ortak yapımları olan ‘Pas’ ve ‘Sadem’ adlı single çalışmalarını çıkaran Sarıkabadayı son dönemlerin en iyi çıkış yapan şarkıcılarından biri haline geldi.

Diğer sanatçılara verdiği besteleri de listelerde en yüksek sıralarda yer alan Sarıkabadayı özellikle besteci kimliği ve kendine özgü tarzı ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Diskografisi
Albümleri
Kara
Sadem
Trio
Taş (Extended)

Derleme Albümleri
SRKBDY Best Hits (2016)

Teklileri ve EP’leri
Buz
Pas
Sadem
İtiraz
Tuzlu Su
İnsan Sevmez Mi?
Kutsal Toprak
Yara Bandı
Unuttun Mu Beni (feat. Ozan Çolakoğlu)
Taş
Bitanem Deme Bitanem
O Konu (feat. Röya)
Tekamül
Gel De Uyu
Boza Boza
Nerede Kalmıştık?
Akustikler 1
Ölümüne
Delalım
Kolay Olmayacak
Bi Sen Gibisi
Rahat Rahat
Tamamlayamayabiliyorum
Pir
Tarifi Zor (Bağlama Versiyon)
Kendileri