Doğum Tarihi

21 Ekim 1968

Ülke

Türkiye

Burç

Terazi

21700

kez görüntülendi

Sina Afra Kimdir?

Sina Afra, 21 Ekim 1968 tarihinde doğdu. Ailesi İstanbul’lu, nüfus kaydı İstanbul Kadıköy ama babasının diplomat olmasından dolayı hayatının çok büyük bir bölümü yurtdışında geçti.

Meslek hayatında üç yerde çalıştı: Bir danışmanlık ve mali müşavirlik şirketi olan KPMG’de 12 senesi geçti. Üniversiteyi bitirir, bitirmez orada başladı. 150’den fazla projenin içinde bulundu, bunların arasında en çok sevdiği ve keyif aldıklarının Şirket Satınalma projelerinin olduğunu farketti. KPMG’den ayrılırken, Principal pozisyonundaydı, Strategy, Processes and Transformation grubundan sorumluydu. Bunun dışında bulunduğu, Business Unit’in personel sorumlusuydu.

İş hayatındaki ikinci durağı eBay oldu. 2006’nın başında eBay Almanya İcra Kurulu’nda göreve başladı. eBay’de Almanya Strateji’sinden, Avrupa’daki şirket satınalmalarından ve İş Geliştirmeden sorumluydu. eBay sayesinde GittiGidiyor.com Yönetim Kurulu Üyesi olarak 2008’de Türkiye’ye taşındı. eBay için yaptığı tüm satınalmaların içinde Gittigidiyor.com ortaklığının her zaman özel bir yeri vardır.

Üçüncü durak ise Markafoni.com, ortakları Ahmet Emre Sarı ve Tolga Tatari ile kurduğu Markafoni’ye 2010 başında Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak katıldı.

Almanya’da ve Türkiye’de 20′ye yakın ödüle layık görülmdü. Halk oylamasıyla kazandığı için özellikle sevindiği iki ödül “Yılın Melek Yatırımcısı” ve “Yılın Web Gişimcisi” ödülleri oldu.

Bilimsel ve popüler dergiler için yazıyor. İngilizce, Almanca ve Türkçe olarak yayınlanmış 25’in üstünde makalesi var (Harvard Business Manager, Business & Innovation, Die Welt, Digital Age vs.).