Doğum Tarihi

1978

Şehir

Yozgat

2252

kez görüntülendi

Seyfi Han Kimdir?

Seyfi Han, 1978 Yılında Yozgat ili Kadışehri İlçesi Kabalı Köyünde doğdu. İlköğrenimini doğduğu köyde, Orta ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2000 Yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi dalında bitirdi. Doktorasına Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde devam etmektedir.

Mesleğe Bakırköy Hâkim Adayı olarak başladı. Sırasıyla Samsun/Vezirköprü Hâkimliği, 8. Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi Hâkimliği, Kars/Kağızman Hâkimliği ve Muğla/Marmaris Hâkimliği görevlerinde bulundu. 2014 yılı Haziran ayında Batman 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına, Temmuz 2016 tarihinde Bolu Ağır Ceza Mahkemesi ve İlk Derece Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerine getirildi.

Seyfi Han 2019 yılı Ekim ayında Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Sekreterliğine atanmış olup halen görevine devam etmektedir. Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği görevine atanan Sn. Seyfi HAN, Sn. Fuzuli AYDOĞDU’dan, düzenlenen devir teslim töreni ile görevi devralarak görevine başlamıştır.

Seyfi Han evli ve iki çocuk babasıdır.