sevil-oz

Unvan

Doktor

Doğum Tarihi

1963

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

1088

kez görüntülendi

Sevil Öz Kimdir?

1963 yılında İstanbul’da doğdu.1980 yılında İzmir Kız Lisesi ve 1986 yılında da İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1992 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda genel cerrahi uzmanlığını tamamladı.

1983-1986 yılları arasında çeşitli zamanlarda Almanya Giesen Justus Liebig Üniversitesi ve İskoçya Aberdeen ve Dundee Royal Infirmary ‘de stajyer, 1986 yılında Aberdeen Royal Infirmary’de internlük ve 1988-1989 yıllarında Aberdeen Royal Infirmary’de asistanlık yaptı. Bu dönemde özellikle meme hastalıkları üzerinde çalışmaya başladı.

Mecburi hizmetini Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde tamamladıktan sonra 1994 yılında Taksim Alman Hastanesi’nde Mesul Müdür ve genel cerrahi uzmanı olarak çalıştı. 1995 yılında International Hospital’da genel cerrahi uzmanı ve acil servis şefi olarak göreve başladı. International Hospital’de hem yönetim kadrolarında hem de Genel Cerrahi Uzmanı olarak 2005 yılına kadar çalıştı. Bu dönemde ağırlıklı olarak meme hastalıkları ve anal bölge hastalıkları ile ilgilendi. HQS akreditasyon proje liderliğini yaparak kurumun akreditasyon belgesi almasını sağladı.

2005 yılında Hisar Hastanesi’ne kuruluş çalışmalarına katılmak üzere kalite koordinatörü ve genel cerrahi uzmanı olarak transfer oldu. Meme hastalıkları kliniğini kurdu. JCI ile çalışarak hastanenin akreditasyon belgesi almasını sağladı.

2006-2007 yıllarında Medicana Hastaneler Gurubunun Kalite Koordinatörlüğü ve Medicana Beylikdüzü Hastanesinin Başhekimliği görevlerinde bulundu ve kurumun JCI akreditasyon belgesi almasını sağladı.

2007- 2009 yıllarında Nişantaşı Dr.Pakize Tarzi Hastanesi’nde Genel Direktör ve Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı. Yeni hastanenin kuruluş çalışmalarını yönetti ve tamamladı.Şubat 2009 tarihinden beri hastalarını Nişantaşı Doktorlar Merkezi’nde görmektedir.

İngilizce ve Almanca bilmektedir. İki kız çocuğu annesidir.