Unvan

Prof. Dr.

393

kez görüntülendi

Sevda Alankuş Kimdir?

Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında tamamladı. Akademik çalışmalarına 1988-1990 arasında İngiltere ve İtalya’da devam etti. 1983-1999 arasında Ege ve Ankara Üniversitelerinin İletişim Fakültelerinde, 1999-2007 arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı.

2008-2013 yılları arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde dekanlık görevi yürüten iletişim bilimleri profesörü Alankuş, 2014 Mart ayından bu yana Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanlığını yürütüyor ve alanın kuramsal derslerini veriyor.

2000’den beri ‘Bağımsız İletişim Ağı’ projesi çerçevesinde gerçekleştirilen hak haberciliği, barış gazeteciliği konusundaki eğitim çalışmalarının koordinatörlüğünü yürütüyor.

Habercilik ve gazetecilik alanında temel başvuru kaynağı niteliğinde 9 kitabın editörlüğünü yapan Alankuş’un, araştırma konularını “medyada kadın ve azınlıkların temsili”, “yerel ve alternatif medya”, “barış gazeteciliği”, “medya ve etik” gibi konular oluşturuyor.

Kaynakça

https://csa.com.tr/