Serpil-Tarman

Unvan

Uzman Diyetisyen

Doğum Tarihi

11 Mayıs 1958

Şehir

Çankırı

Ülke

Türkiye

Burç

Boğa boga

1314

kez görüntülendi

Serpil Tarman Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 1980 yılında başarıyla mezun oldu.

1980-1989 tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda, İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda çalıştı. Uludağ Üniversitesi’nin Spor Akademisi ve Yüksek Hemşirelik Bölümlerinde Beslenme ilkeleri derslerini verdi. Aynı zamanda hastanenin Beslenme ve Diyet Bölümü’nde yönetici diyetisyen olarak görev yaptı.

1989 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başladı. 1992 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı’nda bilim uzmanlığı diplomasını aldı.

Beslenme ve sağlık, obezite günleri , diyabet günleri, halk sağlığı günleri, sporcu beslenmesi , temel nütrisyon kursu, kanserde beslenme ve çevre üzerine ulusal ve uluslar arası work-shop ve sertifika programlarına katıldı. Toplum sağlığının korunmasında birçok çalışmada bulundu.

Türkiye Diyetisyenler Derneği genel sekreterliği görevi sürerken, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Beslenme ve Diyet Bölümündeki görevinden emekliye ayrılan Serpil Tarman kendi adını taşıyan DYT Form Beslenme Danışmanlığı’nda 31 yıllık deneyimleriyle obezite başla olmak üzere beslenmeye bağlı birçok hastalığın tedavisi için danışanlarına hizmet vermektedir.