Unvan

Değişim Doktoru

263

kez görüntülendi

Serhat Tatlı Kimdir?

Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden lisans, İngilizce İşletme Bölümü’nden MBA, Işık Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden “Değişim Yönetimi ve Liderlik” alanındaki teziyle PhD derecelerini almaya hak kazanmıştır.

1998-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev alan Serhat Tatlı, 2000 yılında katıldığı Tekofaks/Panasonic’de 11 yıl süreyle yönetici, genel müdür, CEO, YK üyesi olarak çalışmıştır. Toronto merkezli WSI ve Boston merkezli Linkage Inc. gibi sektörlerinin en önemli şirketlerinin Türkiye ofislerinde ortaklık ve YK üyelikleri yapmıştır. 2011 yılında atıldığı girişimcilik hayatına, kurucusu olduğu Değişim Akademisi® ve TeQeN® GmbH’nın YK başkanı olarak devam etmektedir. Ayrıca, IT sektörünün lider sistem entegratörlerinden NGTech’in icra kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Leadership Excellence tarafından Dünya’nın 7 yıl üst üste 1 numaralı liderlik gelişim zirvesi seçilen GILD’de (The Global Institute for Leadership Development) konuşan ilk Türk olma şerefine nail olmuştur. Yine GILD’de 2015-2017 yılları arasında takım liderliği ve üst yönetim koçluğu yapmıştır. Startupbootcamp İstanbul ve StartersHub’ın kurucu lider mentorlarından olan Dr. Tatlı, organizasyonel değişim yönetimi, liderlik ve yeni nesil girişimcilik konularında pek çok üniversitede misafir ve daimi öğretim görevlisi olarak rol almıştır.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Dr. Tatlı, Almanya’nın Stuttgart şehrinde ikâmet etmektedir.

Kaynakça

csa.com.tr