serhat-kemal-yilmaz

Unvan

Avukat

Doğum Tarihi

1964

Şehir

Yozgat

Ülke

Türkiye

1215

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Serhat Kemal Yılmaz Kimdir?

Serhat Kemal Yılmaz, 1964’te Yozgat Boğazlıyan’da doğdu. Boğazlıyan Necatibey İlkokulu (1976), Erzurum Anadolu Lisesi (1983) ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1988) mezunu. Avukatlık stajını Kayseri Barosu’nda yaptı. Askerlik hizmetini Mardin’in Ömerli İlçesi’nde Askerlik Şubesi Başkanı olarak tamamladı. 1991 yılından itibaren Ankara’da serbest avukat olarak çalışmaya başladı.

Evli ve iki çocuk babası olan Av. Serhat Kemal Yılmaz, başarılı bir meslek çalışmasıyla birlikte sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti çalışmalarına da devam etti. Hukuki Araştırmalar Derneği Genel Başkanlığı yaptı, Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi ve Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Vakfı’nda aktif görevlerde bulundu.

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcılığı, Seçim İşleri Bakanlığı, İl Disiplin Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü.28 Mart 2004 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’nin Etimesgut Belediye Başkan adayı oldu ve yüzde 45’lik oy oranıyla Etimesgut Belediye Başkanı seçildi.

Halen bu görevini yürüten ve başarılı çalışmaları nedeniyle pek çok ödül alan Etimesgut Belediye Başkanı Av. Serhat Kemal Yılmaz’ın bazı ödülleri şunlar:

Profesyonel Haber Kameramanları Derneği (2004, 2005): “Haberciliğe yaptığı katkılardan dolayı” Teşekkür Plaketi.

Son Haber Gazetesi (2004): “Yılın adamları Jüri Özel Ödülü”

Ankara Muhtarlar Derneği (2005): Yeni Muhtarevleri dolayısıyla Yılın Başarılı Belediye Başkanı Ödülü.

Hizmet-İş Sendikası (2006): Belediye çalışanlarına gösterdiği yakın ilgi ve TİŞ müzakerelerine sağladığı katkılar için Teşekkür Ödülü.

Meclis Haber Dergisi (2006): Yerel yönetimlerdeki başarılarından dolayı Yılın Belediye Başkanı Ödülü.

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı (2006): Özürlü Dostu Belediyeler Yarışıyor Yarışması’nda Katılım Belgesi Ödülü.

Tüm Anadolu Çalışan ve Emekliler Derneği (2006): Modern kentleşmeye yaptığı katkılardan dolayı Başarı Ödülü.

Keçi Dergisi (2006): Yılın En Keçi Yerel Yöneticisi Ödülü.