serenserengil

Unvan

Sunucu

Doğum Tarihi

6 Nisan 1971

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Koç koc

939

kez görüntülendi

Seren Serengil Kimdir?

 

Seren Serengil, 6 Nisan 1971 tarihinde İstanbul Şişli’de dünyaya gelmiştir. Ünlü oyuncu ve tiyatrocu Öztürk Serengil ve Nevin Teoman’ın kızıdır. Seren Serengil henüz 4 yaşındayken annesi ve babası ayrılmıştır. Çocukluğunu ise Nişantaşı’nda annesinin yanında geçirmiştir. Sekiz yıl bale ve klasik piyano dersleri almıştır. Seren Serengil, ilk olarak 1977 yılında “Sarhoş” filminde çocuk oyuncu olarak babası Öztürk Serengil ile birlikte oynamıştır. Aynı yıl babası ile birlikte Gar Gazinosu’nda sahne almıştır. Profesyonel sahne kariyerine ise, 16 yaşında Fahrettin Aslan tarafından görevlendirildiği Maksim Kumarhanesi’nde başlamıştır ve en genç kadın assolist olmuştur.

Profesyonel oyunculuk kariyerine ilk adımını 1990 yılında Mehmet Aslantuğ ile başrolü paylaştığı köylü güzeli bir genç kızı canlandırdığı “Başka Olur Ağaların Düğünü” adlı TRT dizisiyle atmıştır. 2000 yılında televizyonlarda 3 yıl evlilik programı sunmuştur. Daha sonrasında ise 2012 yılında ayrılan çiftleri barıştırma formatında Türkiye’deki ilk aşk temalı evlilik programların sunuculuğunu yapmıştır.

Seren Serengil’in ilk albümü “Ayrıldık” 1991 yılında piyasaya çıkmıştır ve ana teklisi “Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor” ile büyük bir başarı yakalamıştır. En popüler albümü olan “Bu Gecenin Hatırına”, yalnızca bir klip ile 170000 adet kopya satmıştır ve başarısını büyük ölçüde arttırmıştır. Müzik kariyeri boyunca İbrahim Tatlıses, Emrah, Selami Şahin, Soner Sarıkabadayı ve Serdar Ortaç gibi başarılı isimlerle çalışmıştır.

 

1. Evliliği; 2000 yılında Ozan Kaçmaz‘la ile evlenmiştir. İki yıl sonra 2002 yılında boşanmıştır.

2. Evliliği; şarkıcı Cengiz İmren ile 2002 yılında evlenmiştir, 3 yıl sonra 2005 yılında boşanmıştır.

3. Evliliği;  5 Nisan 2006 yılında Roma Konsolosluğu’nda Musa Aytun ile evlenmiştir. 4 sonra 2010 yılında boşanmıştır.

4.Evliliği; 2018 yılında Yaşar İpek ile evlenmiştir.

 

Kaynakça

www.haberler.com www.sozcu.com.tr