Doğum Tarihi

3 Haziran 1969

Burç

Yay

222

kez görüntülendi

Serdar Kılıç Kimdir?

Doğa programlarıyla tanınan Serdar Kılıç, 3 Haziran 1969 tarihinde dünyaya geldi. Karapapak kökenli ailede dünyaya gelen Kılıç, 976-1979 Mukavemet kayağı Cross Country kayak eğitimi aldı.

1980-1989 yıllarında Temel Hayatta Kalma Eğitimleri, Kampçılık ve İzcilik Faaliyetlerinde bulundu.

1990-1991 yıllarında Temel Dağcılık Eğitimleri gördü, yurt içinde ve yurt dışında birçok dağ tırmanış gerçekleştirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde jeoloji mühendisliği eğitimine devam ederken, bu bölümden beden eğitimi ve spor bölümüne geçti ve 1995 senesinde buradan mezun oldu. Yüksek lisansını Spor Organizasyonu ve Yönetimi üzerine yaptı. Bu dönemde, Egzersiz Fizyolojisi, Sporcu Beslenmesi ve Sağlığı gibi konularda sertifikalar aldı.

ÇALIŞMALARI
Haliç ve Marmara Üniversitesi gibi öğretim kurumlarında öğretim görevlisi olarak çalışan Serdar Kılıç, bu üniversitelerde Liderlik ve Grup Dinamikleri, Rekreasyon Yönetimi ve Doğa Sporları gibi dersler verdi. Takım çalışması, liderlik, iletişim, risk alma, takım halinde başarılı olma konusunda yeteneklerin geliştirildiği ve test edildiği Eco Challange, Camel Trophy, Terra Incognita, Trans Jebel Sarhro, Dünya Navigasyon Şampiyonası vb. dünya genelindeki serüven yarışmalarında takım lideri olarak Türkiye’yi ilk kez ve pek çok kere temsil etti.

Zor arazi koşullarında arama kurtarma ve hayatta kalma eğitimleri verdi. Birçok kez kurtarma operasyonlarında yer aldı. 2004’te, Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Taşkseti beldesinde “Camp Wolftrack” isimli bir kamp kurdu. İnsanları doğaya yönlendirme, motivasyon ve kişisel gelişim adına hizmet vermektedir. Aynı zamanda şirketler arası basketbol ligi olan ‘Business League’ organizasyonunun kurucusudur.

2008-2009 arasında Sky Türk kanalında İçimdeki Doğa, 2010-2011 yıllarında Ntv’de Doğada Tek Başına, 2011’de yine Ntv’de Doğada Çocukla, 2012’de Ntv’de Doğada Tek Başına Dağ Evi ve son olarak 2014’te TRT Haber’de Doğadaki İnsan isimli belgesel dizilerinde yer aldı.

Kaynakça

https://www.hurriyet.com.tr/