freeavatar

Unvan

Atıcı

Doğum Tarihi

1983

Şehir

Sivas

Ülke

Türkiye

1818

kez görüntülendi

Serdar Demirel Kimdir?

1983 yılında Sivas’ta doğmuştur. İlk ve ortaokulu İzmir’de okudu.1997 yılında Polis Koleji’ne girdi ve 1998 yılında lisanslı olarak yıldızlar kategorisinde atıcılık sporuna başlamıştır.

2005 Temmuz ayında Polis Akademisi’nden mezun oldu ve halen İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 7 yıldır Türk Milli olarak yurt dışında, Polis Akademisi ve Koleji Spor
Klubü adına da yurt içinde birçok müsabakaya katılmıştır ve dereceler elde etmiştir.

Havalı Tabanca ve 50 metre Serbest Tabanca dallarında yarışarak Yıldızlar, Geçler ve Büyükler kategorilerinde toplam 15 Türkiye Birinciliği, 9 Türkiye İkinciliği ve 6 Türkiye Üçüncülüğü kazanarak kürsüye çıkmıştır. Havalı Tabanca’da 3 kez, 50 metre Serbest Tabanca’da ise 4 kez finalli ve finalsiz Türkiye Rekorlarını kırmıştır.

9 kez Türk Milli 1 kezde Polis Milli olarak ülkemizi Balkan, Avrupa ve Dünya
Şampiyonalarında gururla temsil etmiştir. 50 metre Serbest Tabanca dalında uluslararası başarıları sırasıyla; 2002 yılı Mayıs Ayında Almanya’nın Suhl kentinde düzenlenen Uluslar arası Gençler Atıcılık Şampiyonasında 539 puanla 6. olarak finale girmiş ve final atışları sonrasında 1. olarak bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşımızı okutmuştur.

Aynı zamanda Türkiye Rekorunu da kırmıştır. 2002 yılı Temmuz Ayında
Finlandiya’nın Lahti şehrinde 99 ülkenin katılımıyla düzenlenen 48. Dünya Atıcılık
Şampiyonasında 553 puanla kendine ait Türkiye rekorunu kırarak bir kez daha
bayrağımızı göndere çekme şerefine nail olmuştur. 2003 yılı Temmuz ayında Çek
Cumhuriyeti’nin Plsen kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda altı seri
sonunda 548 puanla 4. olarak finale girmiş ve 2. olarak finale katılan Romen sporcu Mikec Damir’i baraj atışıyla geçerek 643.6 puanla Avrupa 3.’sü olarak bayrağımızıgöndere çektirmiştir. Aynı zamanla finalli Yeni Türkiye Rekorunun sahibi olmuştur.

Serdar Demirel’e ait rekorlar halen kırılamamıştır.