serdar-atalay

Doğum Tarihi

1970

Şehir

Bingöl

Ülke

Türkiye

1784

kez görüntülendi

Serdar Atalay Kimdir?

1970 Bingöl Bahçelievler Mahallesi doğumlu. İlkokulu Atatürk ilkokulunda, Ortaokulu Merkez Ortaokulunda okudu. Lise öğreniminin 1. sınıfını Bingöl Lisesinde 2. ve 3. sınıfını Malatya Lisesi’nde tamamladı. 1987 yılında kayıt yaptırdığı İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Bingöl İl Bayındırlık Müdürlüğü’nde göreve başladı.

1994 Yerel Seçimlerinde Bingöl Belediyesinde oluşan yeniden yapılanma çerçevesinde yapılan teklif ile Bingöl Belediyesine Mimar olarak geçiş yaptı ve bir süre Fen İşleri Müdürlüğü’ne vekalet etti. Sonradan yeni kurulan Bingöl Belediyesi İmar Müdürlüğüne atandı.1997 yılı ortalarına kadar bu görevi sürdürdü. Daha sonra Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesine geçiş yaptı. Burada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Mesken ve Gecekondu İşleri Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

2004 yılında, 7 yıl görev yaptığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevinden, Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi Başkanlığı görevine atandı. Daha sonra bu görevinden istifa ederek Bingöl Belediye Başkanlığına seçilerek Başkanlık görevini devraldı.

Evli ve 3 çocuk babasıdır, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.