serap-sarac-gokcebay

Ülke

Türkiye

1727

kez görüntülendi

Serap Saraç Gökçebay Kimdir?

Serap Saraç Gökçebay, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 1986 yılında mezun olan Serap Gökçebay, 1986 – 2008 tarihleri arasında Toyotasa, General Motors – Opel ve McDonald’s gibi global markaların Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler yöneticiliğini yaptı.

22 senelik profesyonel çalışma hayatında, basın ilişkileri, etkinlik yönetimi, kriz iletişimi, pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler, kurumsal sosyal sorumluluk, gündem yönetimi ve hükümet ilişkileri alanlarında önemli deneyimler kazandı.

Toyotasa, Opel ve McDonald’s’ta Halkla İlişkiler ve İletişim Departmanlarının kuruluşunu gerçekleştirdi. Çalıştığı tüm kurumlarda, iletişim altyapısının oluşturulması, departmanın yapılanması ve kurumun yıllık iletişim planlarının hazırlanması ve uygulanma süreçlerini yönetti.

2000 – 2008 yılları arasında Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yaptığı McDonald’s Türkiye’de, İletişim Departmanı’nın yanı sıra McDonald’s Çocuk Vakfı’nın kuruluşunu gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyet üyesi olarak sorumlu olduğu Vakıf’taki görevi süresince çocuk sağlığı alanında Türkiye çapında 23 projeyi hayata geçirdi.

Bu süreçte uygulamaya koyduğu yaratıcı projeler ile ulusal ve uluslararası bir çok ödül kazandı.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nde 2 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Halen aktif bir üye olarak dernek çalışmalarına katkı sağlıyor.

2011 yılında Arzu Çekirge Paksoy‘la birlikte stratejik iletişim, sosyal sorumluluk ve sponsorluk konusunda faaliyet gösteren ARPR İletişim Danışmanlığı’nı kurdu.

Aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Uygulamalı Halkla İlişkiler dersi veriyor.