selenagomez

Unvan

Sanatçı, Oyuncu

Doğum Tarihi

22 Temmuz 1992

Ülke

ABD

Burç

Yengeç yengec

961

kez görüntülendi

Selena Gomez Kimdir?

Selena Marie Gomez 22 Temmuz 1992’de Grand Prairie, Teksas’da dünyaya gelmiştir. Gomez ailesinin tek çocuğudur. Babası Ricardo Joel Gomez, annesi Mandy Teefey’dir. Dallas’ta bir ajans tarafından keşfedilmiştir. İlk adımını henüz 7 yaşındayken “Barney & Friends” isimli televizyon programında “Gianna” rolü ile atmıştır. En iyi bilinen rolü Emmy ödüllü “Wizards of Waverly Place” adlı Disney Channel dizisindeki “Alex Russo” karakteridir. 2004 yılında Disney Channel tarafından keşfedilmiştir ve yükselişi başlamıştır. 2007 yılında başrolünde oynadığı “Wizards of Waverly Place” isimli dizisiyle dünyaca tanınmıştır. 2008 yılında ise solisti olduğu grubunu kurarak müzik kariyerine başlamıştır. “Gomez”, “Selena Gomez & the Scene” adlı pop grubunun kurucusu ve solistidir.

2008 yılında Selena Gomez, UNICEF İyi Niyet Elçisi olarak atanmıştır.

2012 yılında “Spring Breakers” adlı gençlik filminde James Franco gibi isimlerle rol almıştır. Hazırlıklarını tamamladığı solo albümünün “Come & Get It” adlı ilk single parçasını 2013 yılının Nisan ayında yayınlamıştır. “Stars Dance” adını taşıyan albümünü ise 2013 yılının yaz aylarında piyasaya çıkarmıştır. 2013 yılında Haziran ayında “Gracie Elliot Teefey” adında bir küçük kız kardeşi olmuştur. Doğum gününden bir gün önce, 21 Temmuz 2013’te, “Stars Dance” adını verdiği ilk solo albümünü yayınlamıştır.

Selena Gomez, ünlü Kanadalı şarkıcı Justin Bieber‘le 2 yıl süren beraberliğinin ardından, 2013 yılının Ocak ayında ayrılmıştır.

Kaynakça

www.radikal.com.tr