Ülke

Türkiye

43692

kez görüntülendi

Selçuk Tekay Kimdir?

Çok sayıda Güfte ve Bestesi bulunan keman virtüözüdür.

Müzeyyen Senar, Emel Sayın, Adnan Şenses, Bülent Ersoy, Ebru Gündeş, Muazzez Abacı, Ahmet Özhan, Sibel Can gibi isimlerle çalışmıştır.

Ak Parti’nin seçim çalışmalarında ve açılışlarda kullandığı “Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor” (Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda) isimli şarkı için kendisine telif ödemesi gerektiğini 20 Ocak 2014 tarihinde açıkladı. 11 yıldır beklediğini ancak kendisinde ne izin alındığını ne de telifinin ödendiğini ifade etti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’nın konuyla ilgilenmesi gerektiğini belirtti.

Elif Maner Tekay ile evlenmiştir. 20 yıllık Eşi Elif Maner Tekay, Kasım 2011 tarihinde eşine “Alkol alıp kumar oynuyor. Üzerine kayıtlı gayrimenkulleri satışa çıkardı” diyerek şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtı. Menar İstanbul Rumelihisarı, Beşiktaş ve Ortaköy’de bulunan 4 ev üzerine ihtiyati tedbir konulmasını talep etti.

Selçuk Tekay, Babasının ölümünün ardından üvey kardeşleri Gülay Özdemir ve Kerem Orkan ile de davalık oldu. 10 ay önce ölen Hikmet Maner’in eşi olan Gülcin Orkan’ın çocukları Gülay Özdemir ile Kerem Orkan, sanat camiasında Tekay soyadını kullanan Selçuk Maner’e kalan Ortaköy’deki dairenin, anneleri tarafından hiçbir para alınmadan hibe edildiğini öne sürerek, mirastaki haklarını almak istediklerini belirterek Aralık 2011 tarihinde dava açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne avukatları aracılığıyla dava açan Özdemir ve Orkan, “Hikmet Maner’in üzerinde kayıtlı Ortaköy’deki daire, Maner’in sağlığında hiçbir bedel alınmadan Selçuk Tekay’a 25 bin liraya satılmış gibi gösterilmiştir” dedi. İkili, satış işleminin gerçek işlem olmadığını savunarak “Tapuda gerçekleştirilen ve görünürde satış olan bu işlem karşılığında hiçbir bedel alınmamıştır. Satış karşılığında o tarihlerde banka hesaplarından da hiçbir hareketlilik yaşanmamıştır” dedi. “Yasalara aykırı bu satış tarafından miras kalan dairenin tapu kaydının iptali gerekmektedir” diyen kardeşler, miras paylaşımı oranında tapu tesciline karar verilmesini talep etti. Tekay’ın davaya karşı cevap dilekçesi göndermesi bekleniyor. 6 Aralık 2011 – Sabah Gazetesi