freeavatar

Unvan

Mühendis

Doğum Tarihi

1960

Şehir

Rize

Ülke

Türkiye

1041

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Selçuk Kavasoğlu Kimdir?

Selçuk Kavasoğlu 1960 yılında Rize’de doğdu. Orta öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamamladı. 1984 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Petrol Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1985 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesinde çalışmaya başladı. Yüksek lisans öğrenimini de aynı üniversitede tamamlayarak 1986 yılında Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı Bilgi İşlem Merkezi Başkanlığında göreve başladı.

1990 yılında Japonya’da sistem mühendisliği konusunda 6 aylık eğitim programına katıldı. 1995 yılından beri Yönetim Bilgi Merkezi Dairesi Başkanlığı görevini yürütmekte olup bu sürede Kamu-Net Teknik Kurulu Başkanlığını, Türkiye Bilişim Derneği Genel Sekreterliği görevlerini de yürüttü. Bir proje kapsamında Azerbaycan Maliye Bakanlığı bilişim projeleri danışmanlığını yaptı. Ayrıca bilişim sektöründe birçok konuda aktif olarak görev almıştır.

DPT’de Daire başkanlığı görevini yürüten Selçuk Kavasoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.