Unvan

Heykeltraş

2172

kez görüntülendi

Şehriyar Cem Kimdir?

2001 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu.

Metal ağırlıklı çalışmalarının yanı sıra, taş ve kil üzerine de çalışmalar yaptı. 2001 yılında İstanbul’dan ayrılıp New York’a yerleşen sanatçı, halen güzel sanatlar eğitimine Art Student’s Leauge of New York’ta devam etmektedir.

Bu okulda Bruce Dorfma, Charles Hinman, Larry Poons, Richard Pantell ve Michael Burban ile akrilik , yağlı boya, karışık malzeme, gravür ve desen çalışmaları yaptı. 2004 yılında Larry Poons Atölyesi’nde asistanlık ve gözetmenlik üstlendi.

Son zamanlarda assemblage ağırlıklı eser veren sanatçı, resimlerinde ham bezden hazırladığı tuvaller üzerine metal, taş tuval parçaları, baskı mürekkepleri, akrilik jöleler ve ahşap parçaları destekli akrilik ve yağlı boya çalışmaktadır.

Şehriyar Cem, görsel sanatların yanı sıra New York’ta sahne ve tiyatro çalışmalarında da bulundu. City University of New York Hunter College’da 2002-2004 yılları arasında tiyatro sahnesinde oyunculuk, yönetmenlik, oyun yazarlığı, ışık ve ses düzenleme, sahne dizaynı ve asistanlık görevlerini üstlendiği bir çok prodüksiyonda yer aldı. Sanatçı benzeri çalışmalarını halen sürdürmektedir.

Hunter College’da oyun yazarlığı dalında yaptığı çalışmalarıyla 2003’de Başarı Ödülü’ne layık görülmüştür.