seçkinözdemir

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

25 Ağustos 1981

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Başak basak

370

kez görüntülendi

Seçkin Özdemir Kimdir?

Seçkin Özdemir 25 Ağustos 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2000 yılında Kocaeli’nin bölgesel müzik kanalı olan “Red Fm” de kariyeri adına önemli bir adım atmıştır. 2002 yılında yapmaya başladığı “Brainstorm” adlı show programı 2 yıl boyunca Kocaeli’de büyük ilgi görmüştür. Seçkin Özdemir, Antalya, İstanbul ve Bodrum’da DJ olarak çalışmıştır.

2004 yılında İstanbul “My Radio” adlı kanalda 5 ay boyunda drive time’da interaktif bir radyo show programı gerçekleştirmiştir. 2004 yılının Ağustos ayında “Number 1” isimli kanala transfer olmuştur ve televizyon programı da yapmaya başlamıştır. 2005 yılında Foster’s sponsorluğunda yaptığı “Faraş” adlı absürd programın ardından, 2006 yılında Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü olan “Gnctrkcll” Seçkin Özdemir ile çalışmaya başlamıştır. “Number 1 Tv” ve “Number 1 Fm” adlı programlarda yönetmen Önder Kızılkan’la birlikte 2 yıl boyunca Gnctrkcll sponsorluğunda “Play” isimli gençlik müzik eğlence programını hazırlayıp sunmuştur.

Daha sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Seçkin Özdemir, birçok reklam filminde rol almıştır. İlk dizi projesi olan 2008 yapımı “Yaban Gülü” adlı dizisinde “Burak” karakterine hayat vermiştir. Seçkin Özdemir’in dikkatleri üzerine çektiği proje ise bir döneme damga vuran tarihi dizi “Muhteşem Yüzyıl” olmuştur. Bu dizide Hürrem Sultan’ın sevgilisi “Leo” karakterini canlandırmıştır. Özge Özpirinçci ile başrolü paylaştığı “Al Yazmalım” isimli dizide de rol almıştır.

2013 yılının Mart ayında başlayan “Bir Aşk Hikayesi” adlı dizide Damla Sönmez ile birlikte oynamıştır. 2014 yılının Aralık ayında başlayan “Günahkar” isimli dizide Gülcan Arslan ve Hazal Filiz Küçükköse ile başrol oynamıştır. 2015 yılında “Acı Aşk” dizisinde Selin Şekerci, Sezgi Sena Akay, Neriman Uğur, Hüseyin Avni Danyal, Erkan Can ile birlikte rol almıştır. Star Tv’nin “Kiralık Aşk” isimli fenomen dizisinin ikinci sezonunda “Pamir Marden” karakterine hayat vermiştir.

Kaynakça

www.hurriyet.com.tr