Unvan

Mühendis

Doğum Tarihi

1984

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

1349

kez görüntülendi

Sarven Akçelyan Kimdir?

Sarven Akçelyan İlköğrenimini Feriköy Merametçiyan İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini de Getronagan’da alan Akçelyan, daha sonra liselere giriş sınavında üstün başarı göstererek Avusturya Sankt Georg Lisesi’nde eğitimini tamamladı. Öğrenci Seçme Sınavları’na girerek Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü kazanan Sarven Akçelyan, yatay geçişle İstanbul Teknik Üniversitesi’ne geçti.

Hem İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün hem de fakültenin birincisi Sarven Akçelyan iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor. Akçelyan, lisansüstü eğitimini Yapı Mühendisliği alanında yapmak istediğini belirtiyor.

21 Haziran 2009 Pazartesi günü mezuniyet töreninde bölüm ve fakülte birincisi olarak sınıfı adına bir konuşma yapan Sarven Akçelyan, “2008-2009 akademik yılı İTÜ İnşaat Fakültesi mezunları adına bu konuşmayı yapmaktan büyük bir kıvanç ve heyecan duymaktayım. Bugün, geriye dönüp geçmişe baktığımızda hepimiz en az 15 yıllık bir eğitim sürecinden geçerek bugünlere ulaşabildik. Liselere giriş sınavı, ÖSS, finaller, projeler derken, nihayet bu emeklerimizin meyvelerini toplamaya başlayacağız” dedi.

Bu zorlu yolda kendisine hem maddi hem de manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ailesine teşekkür eden Akçelyan, İTÜ’de eğitim almaktan da büyük gurur duyduğunu ifade etti.