şanışer

Unvan

Rapçi

Doğum Tarihi

9 Kasım 1987

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Akrep akrep

30

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Şanışer Kimdir?

Gerçek ismi Sarp Palaur olan Şanışer, 9 Kasım 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokul öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Ardından 2005 yılında Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümüne başlamıştır. 2007 yılının yaz aylarına kadar evinde deneme kayıtları almıştır. Ekim ayında Bela ile yayınladıkları “Bullshit Mixtape” ile ilk defa dinleyicilerin karşısına çıkmıştır.

2007 yılının Kasım ayında Bela ile “Günlüğüm E.P” adlı albümünü yayınlamıştır. Ardından ise 2008 yılının Şubat ayında “Ludovico” adlı ilk solo albümünü yayınlamıştır.

2011 yılında “Açık ve Net” adlı albümünü hazırlayan Sarp Palaur, bu albümünde iki şarkıda ünlü sanatçı Rafet El Roman ile düet yapmıştır. 2012 yılında ise Antalya’ya dönmüştür.

2015 yılında “10. Gün” adlı albümünü yayınlamıştır.

Son olarak ise Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel, Kamufle gibi birçok rapçinin yer aldığı, Türkiye tarafından büyük ilgi gören “Susamam” adlı şarkısını yayınlamıştır.

Kaynakça

www.haber7.com