sami-aydin

Doğum Tarihi

1 Ocak 1965

Şehir

Sivas

Burç

Oğlak oglak

2579

kez görüntülendi

Sami Aydın Kimdir?

Sami Aydın, 01 Ocak 1965 tarihinde Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Sivas’ta tamamladıktan sonra, Trakya Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesinden Mimar olarak mezun oldu. Vatani görevini tamamlayarak 1990 yılında iş hayatına atıldı.

Serbest mimar olarak başladığı iş hayatında; inşaat, hazır beton, inşaat malzemeleri, HDPE boru imalatı ve Sivas Teknokent’te Arge üzerine çeşitli şirketler kurarak bu şirketlerde 2009 yılından beri ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

Siyasi hayatına 1995 yılında Refah Partisi’nden İl Belediye Meclis Üyesi seçilerek başlayan Sami Aydın; 1999-2001 yılları arasında Fazilet Partisinden İl Genel Meclis Üyeliği görevinde bulunmuştur.

2001 yılında AK Parti Kurucu İl Başkanlığına Atanan Sami Aydın; 2004 yerel seçimlerinde Sivas Belediye Başkanlığına seçildi. Bu süreçte Genel Merkezimizin görevlendirilmesiyle 30 ilde Siyaset Akademisi programlarında deneyim paylaşımı üzerine dersler verdi.

Uluslararası liderlik programı kapsamında ABD’de 7 kişilik heyetle, bu ülkedeki Federal Eyalet ve Yerel Yönetim Sistemleri üzerine çalışmalara katıldı.

30 Mart 2014 yerel seçiminde Ak Parti’den Sivas Belediye Başkanı seçilmiştir.

Sami AYDIN, evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.