Salih-Cora

Doğum Tarihi

9 Temmuz 1981

Şehir

Trabzon

Ülke

Türkiye

Burç

Yengeç yengec

1812

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Salih Cora Kimdir?

09 Temmuz 1981 tarihinde Trabzon’un Tonya ilçesi’nde doğdu. Tonya ilçesi Karşular İlkokulu’nda ilk öğrenimini tamamladı. Ortaokulu, Trabzon Atatürk İ.Ö.Okulu’nda, liseyi ise Trabzon Atatürk Lisesi’nde okudu.1998 yılında, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi ve 2002 yılında mezun oldu. Trabzon Barosu’na kayıt yaptırıp stajını tamamlayarak, kendine ait bürosunda serbest avukatlık yapmaya başladı. Halen serbest avukat olarak çalışmaktadır.

Üniversite yıllarında siyasetle uğraşmaya başlayan Salih Cora, 2004 yılında AK PARTİ Trabzon il yöneticisi oldu.. AK PARTİ Trabzon İl Teşkilatı’nda görev aldığı ilk dönemde seçim işleri başkan yardımcılığı yaptı. AK PARTİ Teşkilatları arasında uzun süre, en genç başkan yardımcısı olma unvanına sahip oldu. Yine bu süreçte AK PARTİ Genel Merkezi Ar-Ge başkanlığı tarafından hazırlanan eğitim programlarına katılarak ‘AK PARTİ’nin siyasi ve hukuki kimliği’ , ‘seçim ve teşkilat’ konularında eğitim aldı ve bu yöndeki bilgi ve birikimlerini tüm ilçelerde düzenlenen eğitim programlarında teşkilat mensuplarına aktardı. AK PARTİ genel merkez seçim işleri başkanlığı ve seçim koordinasyon merkezi başkanlığının düzenlediği ‘Sandık Esaslı Çalışma Usul Ve Esasları’ ve ‘Seçmen Kütüklerinin Güncelleştirilmesi’ çalışmaları hakkında eğitim toplantılarına katılarak tüm seçimlerde aktif görev aldı ve bu manadaki, bilgi ve becerilerini teşkilat mensuplarına aktardı.

22 Temmuz 2007 seçimlerinde AK PARTİ Trabzon il başkan yardımcısı, seçim işleri başkanı ve seçim koordinasyon merkezi başkanı olarak görev yaptı. Yine 28 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde de AK PARTİ Trabzon il seçim İşleri başkanı ve seçim koordinasyon merkezi başkanı olarak görev yaptı.

Ayrıca Ak Parti Genel Merkezi tarafından ülke genelinde düzenlenen SİYASET AKADEMİSİ programlarında Trabzon il birincisi oldu. Türkiye genelinde derece yaptı ve ödülünü, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Siyasete bakışında, gördüğü gerçekliğin, milletinin değer yargıları olduğundan hareketle, Ak siyaset anlayışında yer aldı.Teşkilatın çekirdeğinden, akademik olarak yetişti. İçinde yaşadığı toplumun maddi ve manevi ilkelerini, duruşuyla sergileyen ve mesleğinin incelikleriyle insan hak ve ödevlerini irdeleyen, hukukun üstünlüğünü ilke olarak edinen Salih Cora, halka hizmet anlayışının sınırlarını siyasetle genişletme gayreti gütmektedir.

Çeşitli derneklerde üyeliği, bir kısmında da başkan yardımcılığı bulunan Cora, halkın her kesimiyle iç içe bir yaşam sürmekte, sporda ve kültürün her dalında kurduğu güçlü bağlarını, siyasi kimliğiyle de pekiştirmek istemektedir.

MAZLUM-DER, Trabzon Aktif Hukukçular Derneği, Trabzon Liselerinden Mezunlar Derneği, Trabzon Sosyal Yardımlaşma Derneği, Tonyalılar Kültür Ve Yardımlaşma Derneği, üyesidir. Trabzon İdman Gücü Spor Kulübü Başkan yardımcılığını da ayrıca yürütmektedir.

Salih Cora, evli ve iki çocuk babasıdır.