Unvan

Kaymakam

Doğum Tarihi

29 Ekim 1966

Şehir

Antalya

Ülke

Türkiye

Burç

Akrep

1260

kez görüntülendi

Salih Altınok Kimdir?

29 Ekim 1966’da Antalya’da doğdu. 1988 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Meslek kariyeri içerisinde çeşitli yerlerde Kaymakamlık ve Vali yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Mesleki süreç içerisinde, gönderildiği İngiltere’de (The Salisbury School of English) ve (MLS International Management ) okullarında (Politics – Central and Local Government Planing – Tourism – Environmental Healt – Education – The European Community) programlarında Yönetim Eğitimi aldı. Buna ilaveten aynı yıl Southampton Adoult Education Art Class programında Sanat Eğitimi aldı.

Meslek yaşamı içerisinde bir yandan da sanatla olan ilgisini devam ettirdi. Ankara Hilton Fuaye Salonunda, Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezinde ve Van Atatürk Kültür Merkezinde kişisel resim sergileri açtı.

Tarih alanında Yüksek Lisans ve Doktora yaptı. 2000 yılında, Türk İdareciler Derneği tarafından verilen “2000 yılı Başarılı Mülki İdare Amiri” ödülünü aldı.

Çeşitli konulardaki araştırma ve çalışmalarının ürünü olarak, kitapları yayınlandı. Bunlardan bazıları; (mesleki alanda) Çevre Yönetimi , (tarihsel araştırma alanında) Ermeni Sorunu, (bilimsel araştırma alanında) Avrupa Birliği ve (sosyolojik araştırma alanında) Mevlana ve Yunus’tur.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.