ergun-ozen

Doğum Tarihi

1960

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

7108

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Sait Ergun Özen Kimdir?

1960 yılında Ankara‘da doğdu. TED Kolejinden mezun oldu. New York State University Ekonomi Bölümü ve Harvard Business School Üst Düzey Yönetici Programı mezunu olan Ergun Özen, 1992 yılında Garanti’ye katıldı. 1 Nisan 2000 tarihinden bu yana Garanti Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Aynı zamanda Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Garanti Portföy Yönetimi A.Ş., Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Factoring Hizmetleri A.Ş., ile Garanti Finansal Kiralama A.Ş., Garanti Bank SA ve Öğretmen Akademisi Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Ergun Özen bu sorumluluklarına ek olarak Garanti Bank Moscow, Garanti Bank International NV, Türkiye Bankalar Birliği, Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de üstlenmektedir.