Sadi-Carsancakli

Doğum Tarihi

1963

Şehir

Elazığ

Ülke

Türkiye

1704

kez görüntülendi

Şadi Çarsancaklı Kimdir?

1963 yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da bitirdi. Bir süreliğine Elazığ’da Makine Mühendisliği Fakültesi’ne devam etti ama asıl mesleki tercihini hukuktan yana kullandı.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1986 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında ve sonrasında çeşitli fikir ve düşünce dergilerinde görev aldı, yazıları yayınlandı.

1991 yılında bir grup arkadaşıyla birlikte İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği’ni kurdu. İstanbul Şubesi’nin Kurucu Başkanlığı’nı yürütürken (1996-2000) yaptığı başarılı çalışmalarıyla diğer sivil toplum kuruluşlarına ve kanaat önderlerine örnek oldu.

Hukuk Devleti ve İnsan Hakları konusunda çalışmalarından ötürü ‘Avukatlık Dalında Yılın Hukukçusu’ Seçildi. İnsana verilen değer ve insan haklarını merkez alan başarılı faaliyetleri ulusal ve uluslararası basına yansıdı.

2004-2007 yılları arasında Kızılay Bayrampaşa Şubesi Başkanvekilliği ve Şube Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Hukukçular Derneği, Tüketiciler Birliği, Tüketici Hakları Merkezi ve Elazığlılar Derneği gibi kuruluşların aktif üyesi olarak görev aldı. Evli ve 4 çocuk babası olan Av. Çarsancaklı, halen Zeytinburnu İlçesi’nde serbest avukatlık yapıyor.