meltem_banko_kimdir

Doğum Tarihi

1986

Şehir

Rize

3252

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Sabire Meltem Banko Kimdir?

Meltem Banko 1986 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2010 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 3 yıl boyunca Atılımcı Hukukçular Topluluğu’nun başkanlığını yürütmüştür.

6 Ekim 2011 tarihinde Avukatlık ruhsatını almış ardından; 1 Ocak 2012 tarihinde Ankara’da kendi hukuk bürosu olan Banko Hukuk Bürosu’nu kurmuştur. Daha sonra 2015 yılında Merve Kaplan ile ortak olarak Banko & Kaplan Hukuk Bürosunu kurmuşlardır.

Av. Meltem BANKO; Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku, Aile Hukuku, İcra İflas Hukuku, Ticaret Hukuku, Sosyal Medya Hukuku, Basın Hukuku, Miras Hukuku , Siyaset Bilimi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.Ticaret Hukukundaki Son Gelişmeler, Tüketici Hukuku ve Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yolları alanlarında çeşitli çalışma ve kurslara iştirak etmiştir.

Ankara Barosu Türk Ceza Mevzuatı ve Uygulamaları , Türkiye Barolar Birliği Bilişim Hukuku İleri Eğitim Sertifika Programı, Ankara Barosu Gelincik Projesi Gönüllü Avukatlar Eğitim Sertifikası sahibidir.

Radyo Evi Derneği (RADEV) tarafından 2013 yılında Yılın Pozitif Hukukçusu seçilmiştir. İnternet, Medya Ve Bilişim Federasyonu Genel Koordinatörü olarak görev yapmıştır. AK Parti ve TÜGİAD üyesidir.

2015 yılı milletvekili seçimlerinde Ak Partiden Aday Adayı oldu ancak parti tarafından aday gösterilmedi.

Meltem Banko halen Hacettepe Üniversitesi Kamu Hukuku Bölümünde Yüksek Lisans öğrencisidir. İngilizce bilmektedir.

Yer Aldığı Eserler:
* Cezai ve Hukuki Sorumluluk Boyutlarıyla Hakaret ve Özel Hayata Karşı Suçlar
Yazarlar:Ali Parlar , Meltem Banko , Basım Tarihi: 2014-04

* Hukuka Ve Ahlak Felsefesinin Yön Veren Sözler
Yazarlar:Meltem Banko, Kurtuluş Tayanç Çalışır, Basım Tarihi: 2013-01

* 6545 Sayılı Kanun ile Yapılan Değişiklikler Çerçevesinde Cinsel Suçlar
Yazarlar:Ali Parlar, Meltem Banko, Basım Tarihi: 2010-10