riza-kaan-tangoze

Doğum Tarihi

5 Eylül 1973

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Başak basak

1609

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Rıza Kaan Tangöze Kimdir?

5 Eylül 1973 İstanbul doğumlu olan Kaan Tangöze’nin müzikle ilk tanışması 8 yaşında iken babasının aldığı piyano ile oldu. 14 yaşlarında elektro gitar çalmaya başladı. Şişli Terraki Lisesini bitirdi ve 1994 yılında eski sınıf arkadaşı Yakup ile birlikte Seattle’a gitti.

2 yıl Community College’da okudu ve sonrasında University of Seattle’de marketing eğitimi alarak öğrenimini tamamladı. 21 yaşında iken gittiği Seattle’de toplam 5 yıl kaldı. “La,la,la,la” adlı bir ingilizce parçası Seattle ve Los Angeles’ta yayınlanan bazı koleksiyon albümlerinde yer aldı. Grunge müziğin vatanı Seattle’de müzik yaşamını geliştiren Kaan Tangöze burada kendi tarzını yarattı.

Duman grubu kurulmadan önce Mad Madame isimli cover yapan bir grupta çalıyordu. Yeşim Salkım’ın “Beyhude” isimli parçasında kendisine eşlik etmiştir. 2006 yılında uzun yıllardır beraber müzik yaptığı arkadaşı Yakup ve Duman grubundan Batuhan Mutlugil ile birlikte “Karanlıkta” isimli bir single çalışması yayınladılar.

Duman Grubunun vokalisti olan Tangöze, 26 Mart 2010 tarihinde manken Seçkin Piriler ile evlenmiştir.