Riccardo-Arrighini
952

kez görüntülendi

Riccardo Arrighini Kimdir?

Riccardo Arrighini 1967’de Viareggio’da doğdu. Klasik piyano eğitimine yedi yaşında başladı.1986 yılında L. Boccherini konservatuvarından mezun oldu. 1991 yılında Boston “Berkle College of music’e yazılır. Ve caz dünyasında ilk profesyonel adımlarını atma fırsatı bulur 1995 ve 1996 yıllarında Siena Jazz ’ın “mesleki yüksek yeterlilik “ kurslarına devam eder ve 1997 de mezun olur.

2003’de Sicilyalı saksofonist Francesco Cafiso ile karşılaşır ve ikisinin arasında hemen insani ve müzikal bir dayanışma doğar. 2004’ten bugüne kadar Italya’nın ve dünyanın en ünlü caz festivallerinde çalarlar. Uzun yıllardan beri dünyanın her tarafından gelen öğrencilere başarıyla klasik ve caz müziği dersleri vermektedir. R.Arrighini’nin yorumları dinlemek, Puccini’nin caz ruhunu keşfetmek için çıkılan bir yolculuk gibidir.

Klasik müzik ve cazın müzikal şekillerinin titiz bir araştırmacısı olan Arrighini, esinlendiği Puccini’nin aryalarının tanıdığımız melodilerini yeniden sunarken müziği aşarak caz doğaçlamaları yapar. Konserde Puccini’nin en tanınmış aryalarından bazıları, maestro Arrighini’nin yaratıcı katılımı ile yeniden gözden geçirilmiş ve zenginleştirilmiş olarak yorumlanıyor.