rasit-sarikaya

Doğum Tarihi

1975

Şehir

Muş

Ülke

Türkiye

2394

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Raşit Sarıkaya Kimdir?

1975 yılında Muş‘ta doğdu. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Yüksek Lisansını 1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı Sermaye Manipülasyon Suçu” konulu tezi ile tamamladı.

Birçok Alman, İngiliz, İsviçre ve Amerikan firmasına, Türkiye’nin önde gelen inşaat, enerji, sigorta teknoloji ve gayrimenkul şirketlerine, bankalara hukukî danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ankara Barosu‘na kayıtlı ticaret hukuku avukatıdır. Ankara’da Sarıkaya Hukuk Bürosunu kurmuştur.

Uzmanlık alanlarını, sözleşmeler hukuku, şirketler hukuku, enerji hukuku, sigorta hukuku, vergi hukuku, fikri mülkiyet hukuku, gayrimenkul hukuku, sermaye piyasası mevzuatı ve idare hukuku oluşturmaktadır.

İtibar Yönetimi Enstitüsü Yönetim Kurulu üyesi olan Raşit Sarıkaya, Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt A.Ş. (TETAŞ)’nin sözleşmeli hukuk müşavirliği görevini de yürütmekte ve uluslararası enerji düzenlemeleri ışığında Türkiye’deki mevcut yasal yapının iyileştirilmesi hususunda raporlar hazırlamaktadır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.