rami-aslan

Unvan

CEO

Doğum Tarihi

1972

Ülke

Türkiye

22750

kez görüntülendi

Rami Aslan Kimdir?

1972 yılında doğdu. Kanada McGill Üniversitesi’nin Finans ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezundur. Aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisansı (MBA) eğitimini tamamlamıştır. Aslan, 2005 yılında Oger Grubu’na katılmadan önce Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Asya’da çalışmış, kariyer hayatına başladığı Metlife ile TD Bank ve en son Citigroup’da 12 yıldan fazla görev yapmıştır.

Rami Aslan, Oger Telecom Ltd’in CEO’su ve aynı zamanda İcracı Yönetim Kurulu Üyesi olarajk görev yapmıştır. Bunun yanı sıra Saudi Oger Grubu’nun telekomünikasyon faaliyetlerine ilişkin Mohammed Hariri’nin Kıdemli Danışmanı olarak çalışmıştır. Mevcut görevinden önce, 2005 yılından itibaren Oger Telecom’un kuruluşunda Saudi Oger Grubu’na destek vermiştir. Grubun telekomünikasyon alanındaki yatırımlarımda kreditör ve hissedarları bir araya getirerek şirketin pasiflerinin yönetiminde anahtar rol üstlenmiştir.

Aslan, şirketin birçok yatırımcı ve kreditörler ile olan ilişkilerini de yönetmiştir. Türk Telekom ve Oger Telecom Ltd. şirketlerinin yönetim kurulu üyesi olmasının yanı sıra Türk Telekom, Innova, Sebit, Cell- C ve Güney Afrika’daki 3C Communications Pty Ltd. şirketlerinin yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır.

Rami Aslan, 10 Aralık 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türk Telekomünikasyon A.Ş. CEO’su ve İcra Komitesi üyesi olarak atanmıştır. Aslan, mevcut görevlerine ek olarak, Türk Telekomünikasyon A.Ş. grup şirketleri olan Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş.’nin yönetim kurullarına da üye olarak görevlendirildi.