Unvan

Dr.

Doğum Tarihi

1972

1741

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Ramazan Demir Kimdir?

1972 doğumludur. Ankara Fen Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Yöneylem Araştırmaları konusunda MIT, Sloan School of Management’dan doktora derecesi bulunmaktadır. ABD’de online reklam, kazanç yönetimi sistemleri ve seyahat değişimleri alanında faaliyet gösteren jet servis sağlayıcısı olan Sentient Jet’in operasyonlar ve kazanç grubunun kurucu yöneticiliğini yapmıştır.

2005 -2009 arasında Yahoo!’da, Yahoo! Marketplace grubunun direktörlüğünü yürütmüştür.

Dr. Ramazan Demir, Türk Telekom’a 2009 yılı Ekim ayında Strateji ve İş Geliştirme Başkanı olarak katılmıştır.

Ramazan Demir’in Türk Telekom’da görevi devraldığı, Ocak 2006’dan beri Strateji ve İş Geliştirme Başkanı olan Tunç Yorulmaz ise 1 Kasım 2009 tarihi itibariyle Genel Müdür Özel Projeler Danışmanı görevini üstlenmiştir.

Dr. Ramazan Demir, digital medya ve pazarlama, internet perakendeciliği, online reklamcılık, fiyatlandırma ve kazanç yönetimi sistemleri ve seyahat değişimleri, pazar yeri ekonomisi ve finansal sistemler alanlarında akademik birikimi ve iş deneyimi bulunmaktadır.