özgeulusoy

Unvan

Manken, Oyuncu

Doğum Tarihi

28 Ekim 1982

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

Burç

Akrep akrep

136

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Özge Ulusoy Kimdir?

İzmir’li bir ailenin en küçük çocuğu olan Özge Ulusoy, 28 Ekim 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Annesi Armağan Ulusoy, babası Haydar Ulusoy’dur. Kız kardeşi ise Nilay Ulusoy’dur. Ablası Nilay Ulusoy, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ve Marmara Üniversitesi’nde doçent öğretim üyesidir. Annesi Ankara’da Belediye Başkanlığı yapmıştır, babası ise emekli askerî hâkimdir. Özge Ulusoy ilkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü sınavlarını kazanmıştır. Ortaokul ve lise hayatına orada devam etmiştir. Üniversitenin ilk iki yılını orada okuduktan sonra, üçüncü sınıfta yatay geçişle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçmiştir. Orada da bir yıl eğitim aldıktan sonra son senesinde sınıf atlamıştır ve Klasik Bale Bölümü’nden mezun olmuştur. Miss Turkey 2003 ikincisi olduğu ve profesyonel mankenliğe adım attığı yıl eğitim hayatına da yeniden atılmıştır. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetimi Bölümü’nü kazanıp eğitimine ikinci bir üniversite okuyarak devam etmeye başlamıştır. Bu okuldan ise 2007 yılında mezun olmuştur.

2001 yılında dünyanın en prestijli model ajanslarından Amerikan Elite Modellik Ajansı’nın düzenlediği bir güzellik organizasyonu olan Elite Model Look’a katılmıştır ve üçüncülük unvanını kazanmıştır. Ardından Gaye Sökmen Ajans’a kayıt olmuştur. Aynı zamanda 2003 yılının Miss Turkey 2003 Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması’nda ikinci seçilen ve bunun ardından Panama’da dünyanın en prestijli güzellik yarışması olan Kâinat Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden Özge Ulusoy, Uğurkan Erez ile tanışmıştır. Profesyonel modellik hayatına ise Cengiz Abazoğlu defilesi ile adım atmıştır.

2007 yılında FOX TV’ de yayınlanan “Senin Uğruna” dizisinde Rafet El Roman ile birlikte başrolde oynamıştır. Aynı zamanda modellik kariyerine önemli modacıların ve firmaların defileleriyle devam etmiştir. Önce 2006 yılında daha sonra 2008 yılında Kanal D’de yayınlanan “Arka Sokaklar” dizisinde “Yeliz Öğretmen” karakterine hayat vermiştir. 2010 yılında Star TV’ de yayınlanan “Ateşe Yürümek” dizisinde rol almıştır. Özge Ulusoy 2011 yılında “Kutsal Damacana: Dracoola” adlı sinema filminde başrol oynamıştır. “Bugün Ne Giysem?” adlı popüler televizyon programının, yarışmacıların hazırlanıp jüri önüne gönderildiği Uğurlu Oda’yı yönetmiştir. Daha sonra ise Uğurlu Oda’yı bırakıp, jüri koltuğuna geçmiştir.

Özge Ulusoy, 2010 yılında Ferruh Taşdemir ile evlenmiştir. 24 saat süren evliliğin ardından ise boşanmıştır.

Kaynakça

www.hurriyet.com.tr www.sozcu.com.tr