özgegürel

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

5 Şubat 1987

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Kova kova

132

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Özge Gürel Kimdir?

Özge Gürel, 5 Şubat 1987 yılında İstanbul’un Silivri ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesi ev hanımı, babası ise emeklidir. Anne tarafı Selanik göçmeni, baba tarafı ise Çerkes kökenlidir. İlkokul ve ortaokulu Silivri’de tamamlamıştır. Beykent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nü yarıda bırakmıştır.

İlk deneyimini “Kızım Nerede” isimli dizisindeki “Zeynep” karakteriyle yaşamıştır ve televizyon dünyasına adım atmıştır. Daha sonrasında “Huzur Sokağı” isimli dizide “Melisa”, “Muhteşem Yüzyıl” isimli dizide “Rana Hatun” rolleri ile yer almıştır.

2014 yılında “Medcezir” isimli dizide “Ada” karakterine hayat vermiştir. İlk başrol deneyimini ise “Kiraz Mevsimi” adlı dizi ile yaşamıştır. 2014 yılında oldukça popüler “Kiraz Mevsimi” isimli dizisindeki “Öylü” rolüyle çok sevilmiştir. Bu dizi sayesinde yıldızı parlayan genç oyuncu, dizide Serkan Çayoğlu ile başrolü paylaşmıştır.

2017 yılında ekranlara gelen ve Berk Cankat ile başrolü paylaştığı “Yıldızlar Şahidim” isimli dizide rol almıştır. Fakat dizi kısa sürede sonlanmıştır.

Son olarak Özge Gürel, 1 Kasım 2018 tarihinde yayınlanan “Muhteşem İkili” adlı dizide “Nilüfer” karakterine hayat vermiştir.
Ödülleri:

– Yılın En İyi Kadın Oyuncusu (Yeditepe Üniversitesi 3.Dilek Ödülleri)

– En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncu (Future Fest Ödülleri)

– Yılın En İyi Kadın Komedi Oyuncusu (MGD 21.Altın Objektif Ödülleri)

– En Yakışan Çift / Öykü-Ayaz (42.Pantene Altın Kelebek Ödülleri)

– En İyi Kadın Dizi Oyuncusu (1.YBU Medya Ödülleri)

– En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncusu (45.Pantene Altın Kelebek Ödülleri)

Kaynakça

www.sozcu.com.tr www.internethaber.com