Unvan

Prof. Dr.

Doğum Tarihi

1947

Şehir

Bingöl

Ülke

Türkiye

2688

kez görüntülendi

Özdemir Himmetoğlu Kimdir?

1947 yılında Bingöl’de doğdum.Orta öğrenimimi 1966 yılında Eskişehir Maarif Koleji’nde tamamladı.Aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaydolarak 1972 yılında mezun oldu.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kürsüsü asistanlığına 1972 yılında atandı ve mesleki eğitimine devam etti. 1977 ‘de ihtisas sınavını vererek uzman oldu.

1979-1980 öğretim yılında Avusturya Hükümeti’nin “Gelişmekte olan ülkeler”emrine vermiş olduğu bursu kazanarak T.C.Milli Eğitim Bakanlığı kanalıyla Avusturya’ya gönderildi.Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi II. Kadın Hastalıkları ve Doğum Kürsüsü’nde (Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien -II.Universitats Frauenklinik) 9 ay süre ile Perinatoloji “Fötal Elektrokardiotokografi, Fötal monitoring sistemler”üzerinde Prof. Dr. Herbert Janisch, Prof.Dr.Alfred Kratochwil ve Prof Dr.Kurt Baumgarten yanında eğitim gördü.Ayrıca Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Jinekoloji-Obstetrik postgraduate çalışmalarıyla , bu dalda sınava dayalı Tıp Fakültesi diploması aldı.

1982 Haziran döneminde “Çeşitli Genital Kanserlerde Östrojen ve Progesteron Reseptörlerinin Değerlendirilmesi (Radyoimmünolojik Araştırma)”konulu doçentlik tezi hazırlayarak üniversite doçentliği sınavlarına müracat etti.Sınavın diğer aşamalarını başararak 29 Kasım 1983 tarihinde üniversite doçenti ünvanını aldı.19 Mart 1984 tarihine kadar Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndaki görevini sürdürdü.

19 Mart 1984 tarihinde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’na öğretim üyesi olarak atandı. İlgili anabilim dalının kuruluş çalışmalarında etkin görev aldı.

Sayfalar: 1 2