ozangüven

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

19 Mayıs 1975

Ülke

Almanya

Burç

Boğa boga

344

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Ozan Güven Kimdir?

Ozan Güven 19 Mayıs 1975 yılında Almanya’nın Nürnberg şehrinde doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü’nü okumuştur fakat bitirememiştir. İzmir Belediye Konservatuvarı’nda oyunculuk dersleri almıştır. Hemen ardından Şahika Tekand Tiyatrosu’nda çalışmıştır.

“İkinci Bahar”, “Çiçeği Büyütmek”, “Koçum Benim”, “Aslı ve Kerem”, “Bir İstanbul Masalı” ve “Canım Ailem” gibi televizyon dizilerinin yanı sıra “G.O.R.A”, “A.R.O.G” ve “Yahşi Batı” isimli filmlerde yakın arkadaşı olan Cem Yılmaz ile birlikte oynamıştır.

“İkinci Bahar” dizisinde oynarken tanıştığı yönetmen Türkan Derya ile 2005 yılında evlenmiştir. Ali Aziz Güven adında bir oğlu vardır. 2010 yılında ise Türkan Derya ile boşanmıştır.

2012 yılında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde “Rüstem Paşa” karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Cem Yılmaz’ın yaptığı “Pek Yakında” isimli sinema filminde Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu, Ayşen Gruda, Tülin Özen, Şirincan Çakıroğlu ile birlikte rol almıştır.

2015 yılında yapımcılığını Necati Akpınar’ın yaptığı “Annemin Yarası” isimli sinema filminde Ozan Güven, Meryem Uzerli ile başrolde oynamıştır.

Son olarak 2017 yılında “Arif V 216” isimli filmde Robot 216’ya, “Fi” isimli internet dizisinde Can Manay karakterine hayat vermiştir.

Kaynakça

www.milliyet.com.tr www.sabah.com.tr