öyküserter

Unvan

Sunucu

Doğum Tarihi

26 Şubat 1975

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

Burç

Balık balik

946

kez görüntülendi

Öykü Serter Kimdir?

Öykü Serter, 26 Şubat 1975 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ankara Ted Koleji’nden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve Latin Dili ve Edebiyatı okumuştur. Galatasaray Üniversitesi’nde Radyo-TV üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Öykü Serter, kurbağa branşında milli takım düzeyinde yarışan bir yüzücüdür. Medya sektörüyle Capital Raydo’da DJ’lik yaparak tanışmıştır. Ardından Number One Fm’de çalışmıştır. Daha sonra Cine 5’te yayınlanan “5’de 5” isimli müzik programıyla dikkat çekmiştir. “Biri Bizi Gözetliyor”, “Akademi Türkiye” ve “Anadolu Rüzgarı” yarışma programlarınında vazgeçilmez sunucusu olmayı başarmıştır.

2006 yılında Ragga Oktay ile birlikte hazırlarıkları (Bilimsel Uygulama Merkezi) “B.U.M” adlı yarışmaları izleyiciler tarafından büyük ilgi görmüştür. 2010 yılında TRT1’de “Bank Asya 1.Lig Günlüğü” ve “MasterChef” isimli programı ve 2011 yılında Star TV’de yayınlanan “Star Akademi” programını sunmuştur.

2014 yılının Eylül ayında yayınlanan “Bu Tarz Benim” adlı programın sunuculuğunu da yapmıştır. 2015 yılının Temmuz ayında TV8’de yayınlanan “Rising Star” yarışmasının sunuculuğunu üstlenmiştir. Ardından ise Öykü Serter, “İşte Benim Stilim: All Star” programının sunuculuğunu yapmıştır.

Kaynakça

www.hurriyet.com.tr