Oya-Oguz

Unvan

Doktor

Doğum Tarihi

1958

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

2014

kez görüntülendi

Oya Oğuz Kimdir?

1958 yılında İstanbul’da doğdu.Orta ve lise öğrenimini 1977’de Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamladı.1983 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu.1983-1986 yılları arasında Hatay, Antakya’da ve Ümraniye APAÇ Sağlığı Merkezinde pratisyen hekim olarak çalıştı.1986 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında ihtisasa başladı.

1988 yılında Paris Saint Louis Üniversite Hastanesi Dermatoloji Kliniğinde ve Fondation Adolph de Rotschild Hastanesi Dermatoloji Kliniğinde immünohistokimyasal tanı yöntemleri, melanom ve nevomelanositik lezyonlar konularında çalıştı.

1989’da “Nevositik pigmante lezyonların gelişiminde rol oynayan genetik ve fotobiyolojik etkenlerin incelenmesi ve malign melanom açısından risk faktörlerinin değerlendirilmesi” konulu tez ile ihtisasını tamamladı.

1993 yılında doçent oldu.1999 yılında profesörlüğe atandı.Çalışma ve araştırmaları nevomelanositik lezyonlar ve malign melanoma, deri lenfomaları, fotobiyoloji ve fototerapi ve saç hastalıkları konularında yoğunlaşmıştır.

Halen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında Fototerapi Birimi sorumlu öğretim üyesi olup, Pigmentli Lezyonlar ve Deri Tümörleri ile Saç Hastalıkları birimlerinde görev almaktadır.

İngilizce ve Fransızca bilmektedir.