Doğum Tarihi

1979

Ülke

Türkiye

2376

kez görüntülendi

Osman Fatih Cengiz Kimdir?

Osman Fatih Cengiz, 1979 yılında Afyon-Sandıklı’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF-İşletme bölümünden mezun oldu. Yine aynı üniversitede “Güçlü Marka Olmada Pazarlama İletişiminin Rolü” konulu teziyle Pazarlama alanındaki yüksek lisans eğitimini tamamlayan Osman Fatih Cengiz, 2004-2008 yılları arasında konut sektörünün lider firmalarından Soyak’ta Satış ve Kurumsal İletişim birimlerinde çalıştı.

Türkiye’de ilk defa internetten konut satışının gerçekleştiği Soyak Olympiakent (2006) ve toplam satışlarının %10’unun internetten gerçekleştirildiği Soyal Evreka (2007) konut projelerinin pazarlama ekibinde aktif görev aldı. 2007-2008 yıllarında; su tasarrufunu amaçlayan “Geleceğe Bir Damla Sakla” kurumsal sosyal sorumluluk projesini ve bireysel sporcuların desteklendiği “Soyak Team” spor sponsorluğu projelerinin yönetiminde görev aldı.

2009-2012 yılları arasında Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence şirketi TTNET’te Dijital Pazarlama ekibinde web siteleri, online pazarlama kampanyaları, online medya planlama, yaratıcı interaktif projeler ve sosyal medyadan sorumlu olarak çalıştı.
Tivibu, TTNET Vitamin, TTNET Müzik, Playstore gibi Türkiye’de ilk olan pek çok online platformun dijital iletişim kampanyalarını yönetti.

Eğitmenlik kariyerine çeşitli kurum ve kuruluşlarda Satış Yönetimi, Marka İletişimi konulu eğitimler vererek başlayan Osman Fatih Cengiz son dönemde dijital pazarlama iletişimi ve sosyal medya alanındaki tecrübelerini çeşitli üniversite, akademi ve organizasyonlarda seminerler vererek paylaşmaktadır. Çalışma hayatına ise Türk Telekom’da İnteraktif Pazarlama Takım Lideri olarak devam etmektedir.