osman-balci

Unvan

Emniyet Müdürü

Doğum Tarihi

1966

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

3024

kez görüntülendi

Osman Balcı Kimdir?

1966 yılında Ankara‘da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1984 yılında Polis Koleji’nden, 1988 yılında Polis Akademisi’nden derece ile mezun olduktan sonra sırasıyla Polis Koleji, Erzurum, Ankara illeri ve Emniyet Genel Müdürlüğünde Personel, Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile Mali Şube birimlerinde çalıştı.1992-1993 yılları arasında Fransa’da Lisans Eğitimi aldı.

1996 yılında Ankara Üniversitesi Fizik İncelemeler ve Kriminalistik Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.
2003 yılında, İl Emniyet Müdürlüğü öncesi son görev yeri olan EGM Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nda sırasıyla Mali Şube ve Daire Başkan Yardımcısı görevlerinde bulundu.

2011 yılı Temmuz ayında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. Polis Başmüfettişi olarak Ankara bölgesinde görevli iken, Tokat İl Emniyet Müdürü olarak atandı. Evli ve dört çocuk babası olan Osman BALCI, iyi derecede Fransızca bilmektedir. Ayrıca Ukrayna Devleti tarafından 1.Sınıf Devlet Nişanı ile ödüllendirilmiştir.