önererkan

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

4 Ocak 1980

Şehir

İzmir

Ülke

Türkiye

Burç

Oğlak oglak

231

kez görüntülendi

Öner Erkan Kimdir?

Öner Erkan 4 Ocak 1980 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Lise yıllarında aldığı tiyatro kursundan sonra 2002 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır.

TRT isimli televizyon kanalında bir çocuk programı sunarak ilk televizyon deneyimini yaşamıştır. 2002-2004 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Tiyatrosu’nda iki sezon dansçı olarak çalışmıştır. Daha sonra Haluk Bilginer’in Oyun Atölyesi’ne tiyatro oyuncusu olarak katılmıştır.

“Mutlu Ol Yeter”, “Üsküdar’a Giderken”, “Yalan Dünya”, “Deli Saraylı”, “Kahve Bahane”, “İki Aile”, “Aşk Her Yaşta”, “Canım Benim” ve “Avrupa Yakası” dizilerinde rol almıştır.

“İtirazım Var”, “Böcek”, “Mutlu Aile Defteri”, “Hırsız Var”, “Bornova Bornova”, “7 Kocalı Hürmüz”, “Kağıt”, “Son Osmanlı Yandım Ali” ve “Organize İşler” filmleri ile sinema dünyasında da yerini almıştır.

2009 yılında “Bornova Bornova” isimli sinema filmindeki rolü ile Altın Portakal’da “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştır.

Öner Erkan, 2010 yılında Sibel Topkaya ile evlenmiştir. 2012 yılında ise boşanmıştır.

Şimdilerde Show Tv ekranlarında yayınlanan; kadrosunda Dilan Çiçek Deniz, Aras Bulut İynemli, Perihan Savaş, Ercan Kesal, Mustafa Üstündağ, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu, Nebil Sayın gibi önemli isimlerin yer aldığı Çukur dizisinde “Selim Koçovalı” karakterine hayat vermektedir.

Kaynakça

www.sozcu.com.tr www.sabah.com.tr