Ömer-Şengüler

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

4618

kez görüntülendi

Ömer Şengüler Kimdir?

Afyon, Bursa Marka Kent ve İTO, THY, LCWaikiki, İBB “Yerli Tramvay” markalaşma ve algı yönetimi projeleri GMB’in yönettiği projelerden bazılarıdır . GMB, konumlandırma, pazarlama, iletişim stratejileri konularında strateji danışmanlığı hizmetleri verir.

Ömer Şengüler’in 1994 yılında kurduğu ve daha sonra 2000 yılında Clear Channel Inc.’a sattığı Magic Outdoor şirketi önce İstanbul’da sonra da Türkiye’nin birçok büyük ilinde ilk kez reklamlı modern belediye otobüs durakları yatırımını yapmış ve belediye otobüs reklamlarını başlatmıştır. Kendisi aynı zamanda Ülker, Nokia, İstikbal, Carrefour gibi markaların tam hizmet ajansı olan Panel Reklamcılığın (1986) da kurucu başkanıdır.

FEPE (Dünya Açıkhava Reklamcıları Derneği), OAAA (Amerika Reklam Ajansları Derneği), IAA (Uluslararası Reklam Ajansları Derneği), ATC (Amerikan Türk İş Konseyi) üyesi olan Ömer Şengüler Türkiye Reklamcılık Vakfının kurucularından olup aynı zamanda TASEAD, MÜSİAD ve SETBİR derneklerinde yönetim kurulu üyeliği ve TÜSİAD’da Sanayi ve Tarım Politikaları komisyonu üyeliği yapmıştır.

Ömer Şengüler, Bilgi Ü. Hukuk Fakültesi Avrupa Birliği Hukuku yüksek lisansı, Harvard Business School OPM, Massachusetts Institute of Technology ASP, Marmara Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji yüksek lisansı, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü ve Riyadh Üniversitesi Eğitim Fakültesi diplomalarına sahip olup İngilizce, Arapça dillerini ileri seviyede bilir, iki kız babasıdır.

Kaynakça

Ömer Şengüler