omer-altunsoy

Doğum Tarihi

1974

Şehir

Trabzon

Ülke

Türkiye

2243

kez görüntülendi

Ömer Altunsoy Kimdir?

Ömer Altunsoy, 1974 yılında Trabzon’un Of İlçesinde doğdu. İlk Okul eğitimini Samsun Mustafa Kemal İlk Öğretim Okulunda, Orta ve Lise öğrenimini Samsun İmam Hatip lisesinde tamamladı. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümümden mezun olduktan sonra, yine aynı Üniversitede Spor alanında Yüksek Lisansını tamamladı.

1997 yılında Samsun Vezirköprü İlçesine Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atandı. 5 yıl Vezirköprü ve Samsun merkezde Öğretmenlik yaptıktan sonra 2003 yılında Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Valilik oluru ile Spor Şube Müdürlüğüne görevlendirildi. 3 yıl Spor Şube Müdürü ve 2 yılda Gençlik Merkezi Müdürlüğü görevlerini yaptı. Daha sonra 2007 yılında Samsun Gençlik ve Spor İl Müdür Vekilliği yaptı.

2008 yılında kurumdan ayrılarak Samsun Valiliği İl Özel İdaresinde Spor Koordinatörü olarak görev yaptı.

2009 yılı Aralık ayında Samsun İl Müdürü olarak asaleten atandı.

2012 yılı Eylül ayında Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

Ömer Altunsoy Judo branşında 3. Kademe Kıdemli Antrenörlük ve siyah kemer 4.Dan belgesi sahibi olup, Judoda 15 kez Milli olmuştur. Yine Judo da Milli Hakemlik ve Milli Takım Antrenörlüğü yapmış olan Ömer Altunsoy Judoda önceki dönemlerde Teknik Komite ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev almıştır. Birçok Avrupa Birliği Projelerinde yasal temsilci ve birçok Ulusal ve Uluslararası Spor etkinliklerinde Koordinatör olarak görev almıştır.

Ömer Altunsoy evli olup “Furkan”, “Yunus Emre”, “Ahmet Talha” adında 3 erkek çocuk babasıdır.